ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Българската звезда на баскетбола Александър Везенков направи много силен старт в официалния си дебют в НБА, с което се превърна във втория роден представител, участвал в мач от Лигата на извънземните след Георги Глушков през сезон 1985/86.

28-годишното крило започна като резерва за Сакраменто Кингс при победата със 130:114 срещу Юта Джаз като гост. Везенков се появи в игра 5:43 минути преди края на първата четвъртина. Само няколко секунди по-късно той отбеляза първия си кош в НБА, вкарвайки от тройката, за да даде аванс на тима си с 20:18. Това е първи български кош в Лигата на извънземните от 37 години. Александър завърши първата част с 8 точки и две борби в актива си.

Българинът започна втората четвърт в стартовата петица и сумарно остана на терена в продължение на осем минути. Саша се върна в игра в края на третата част, от която оставаха 4:55 минути. Той беше заменен 2:49 минути след началото на заключителния период. Вторият му престой на терена не завърши с кош, но все пак Везенков добави едно пресечено подаване в личната си статистика.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Александър Везенков завърши мача с 15:37 изиграни минути. В тях той се отличи с 8 точки, 2 борби и две пресечени подавания. Най-резултатен за Сакраменто беше Харисън Барнс, който завърши с 33 точки. Домантас Сабонис блесна с дабъл-дабъл – 22 точки и 12 борби. Де`Арън Фокс добави 18. Джордан Кларксън наниза 24 точки за Юта Джаз, а Лаури Марканен добави 19 точки и 10 борби. С дабъл-дабъл завърши и Джон Колинс – 15 точки и 11 борби.

С този мач Сакраменто Кингс отбеляза началото на празненствата за 100-годишнината от своето основаване. „Кралете“ започват историята си през 1923 г. като Рочестър Сийграмс, който през 1945 г. се превръща в Рочестър Роялс. През 1957 г. тимът се мести в Синсинати, а през 1972 г. става Канзас Сити-Омаха Кингс. От 1985 г. „кралете“ са ситуирани в Сакраменто.

Следващият мач на Кингс от редовния сезон на НБА е на 28 октомври (събота), когато от 5:00 часа сутринта българско време тимът на Майк Браун приема Голдън Стейт Уориърс. Половин час по-рано пък ще започне домакинската среща на Юта Джаз срещу Лос Анжелис Клипърс.