Баскетболният ни шампион Балкан Ботевград постигна исторически успех във ФИБА Къп. Баскетболистите на Йовица Арсич се класираха за четвъртфиналите на турнира, което е за пръв път в историята на родния баскетбол.

Балкан победи Фрибур Олимпик с 90:74 в мач от осминафиналите, който се проведе в зала „Арена Ботевград“ без публика. Домакините дръпнаха още от първите минути и не позволиха да се смени водачеството до края. Ботевградчани имаха притеснения единствено в третата част, когато Фрибур влезе в серия от 12 поредни точки и скъси много разликата.

Все пак нещата си дойдоха постепенно на мястото, като само в един момент разликата бе намалена до 2 точки, но за кратко.

Дарко Балабан и Божидар Аврамов отбелязаха по 21 точки за победителите.

На четвъртфиналите Балкан ще се изправи срещу Парма Перм, който победи другия български представител Рилски спортист с 90:61.