Италия продължава победния си ход на Евробаскет 2013. „Адзурите“ взеха скалпа и на Гърция след успех с 81-72 и си осигуриха първото място в група D. Италианците днес играят с Швеция, но мачът е без значение за тях. Гърците срещат Финландия, като двата тима ще решават второто място, тъй като вече са сигурни за втората фаза.

Италия се откъсне след почивката, когато със силна трета част дръпна с 9 точки. Гърците обаче не се предадоха и благодарение силната игра на Никос Зисис изравниха резултата при 70-70. Тогава обаче се намеси Марко Белинели, който първо вкара два наказателни удара, а след това и стрелба за 2 точки, която бе последвана от кош на Джентиле. Така „адзурите“ дръпнаха и удържаха успеха в края. Марко Белинели завърши с 23 точки и 7 борби за успеха, а Луиджи Датоме добави 19 точки. За гърците, които отново бяха без контузения си лидер Василис Спанулис, Никос Зисис вкара 16 точки, а 12 добави Стратос Перпероглу./БЛИЦ