Италия стартира с категорична победа участието си на световното първенство по баскетбол за мъже, което се провежда в Китай. В среща от група "D" "Скуадра адзура" очаквано се справи без проблеми срещу скромния тим на Филипините - 108:62.

Селекционерът на италианците Мео Сакети разпредели игровите минути между всичките си състезатели. Луиджи Датоме и Амедео Дела Вале бяха най-резултатни за успеха с по 17 точки, а 16 добави Данило Галинари. За Филипини по 15 точки отбелязаха Андре Блач и Си Джей Перес.

Домакинът Китай също стартира с победа участието си на шампионата, макар и тя да не дойде толкова лесно. Азиатците надвиха Кот д`Ивоар със 70:55 в група "A". Успехът дойде след по-силно второ полувреме.

Ий Дзянлян бе най-резултатен за победителите с 19 точки, 17 има Гуо Айлун. За Кот д‘Ивоар единствен с двуцифрен актив бе Ги Ландри Йоди с 10 точки. Бившият играч на Берое Аджеи Бару така и не се появи в игра.