Изненадваща загуба в поредния си мач от Балканската лига записа защитаващият титлата си Фени Индустри. Македонските първенци с Иван Лилов в състава си бяха надиграни от сръбския Напредък Рубин като гости със 77:81. Това е трето поражение за тима в Група "А", като има и 4 победи. Сърбите са с баланс 3-4, но имат точка предимство в преките двубои, тъй като спечелиха у дома с 5 разлика.

За втора поредна седмица в Лигата Лилов бе най-добър за своя отбор. Българинът получи най-много игрово време от всички и приключи с 24 точки. Той бе безгрешен от стрелба за 2 точки и успя и в четирите си опита, а освен това отбеляза 5 тройки от 9 изстрела, пише bgbasket. Сърбите изоставаха с 2 точки минута и половина преди края, но вкараха 6 поред и стигнаха до успех.

Това поражение изключва шансовете на Фени да се бори за първото място в групата. До края тимът има 3 двубоя, като на този етап македонците ще гонят поне третото място, което ще ги прати на четвъртфинал в лигата.