Македония поднесе една от изненадите до момента на Евробаскет 2011. В мач от група С македонците удариха един от фаворитите на първенството Гърция с убедително 72:58. Втората победа за западната ни съседка дойде благодарение на добрата игра на познатите у нас Перо Антич и Гьорги Чековски, както и на натурализирания гард Бо Маккейлъб, който наниза 27 точки.

След равностойно първо полувреме Македония дръпна в края на третата част, но гърците успяха да намалят изоставането си. Македонците направиха серия от 10:0, което им помогна да спечелят двубоя.
Перо Антич завърши с 12 точки и 8 борби, Чековски и Тодор Гечевски добавиха по 11. Антонис Фоцис бе най-резултатен за Гърция с 16 точки.

В същата група по-рано Финландия разби Босна с 92:64 и завърза групата, където все още всеки тим има шанс да продължи напред. Първите три състава – Македония, Хърватия и Гърция, имат по две победи и загуба, а по един успех и две поражения са Босна, Финландия и Черна гора./БЛИЦ