Галил Гилбоа победи “Левски” със 72:70 като гост и сдаде първото място в група “А” на ЕВРОХОЛД Балканската Лига.
В повторение на миналогодишния финал в турнира "сините" отстъпиха драматично и останаха на втора позиция в крайното класиране, за сметка на Галил, които завършиха редовния сезон на първа позиция.

Първата четвърт протече равностойно, като “Левски” взе крехък аванс от 3 точки - 14:17. През втората част шампионите от Галил Гилбоа бяха по-активни и постепенно настигнаха "сините", а в последствие излязоха начело. На почивката именно домакините бяха напред в резултата - 35:32.

Галил Гилбоа задържа преднината си и след подновяването на играта. Воденият от Лиор Любин отбор дръпна с пет точки - 44:39. Българите отвърнаха с 5 поредни точки, изравнявайки на 44:44. Драмата достигна връхната си точка в последната част. При 72:70 в полза на домакините Хрисимир Димитров не успя да вкара от тройката и да донесе успеха на "сините" и накрая ликува Галил Гилбоа.