Националният отбор за кадети до 16-годишна възраст стартира с тежка загуба участието си на международния турнир в Коня. Момчетата на Иван Коцев отстъпиха с 62:119 пред връстниците си от Турция.

Утре нашите ще излязат срещу националния отбор до 15-годишна възраст на домакините.

Нашите започнаха слабо мача и допуснаха 33 точки в коша си в първата част и цели 62 до почивката. На полувремето нашите се оттеглиха с 34 точки пасив.

Най-резултатен за националите ни бе Емилиян Грудов, който вкара 15 точки, 8 от които - до почивката. Александър Стойков се отличи с 11 точки, а с по 6 - Емил Стоилов и Александър Стоименов. Центърът на ЦСКА овладя и 7 борби.

Турците овладяха цели 46 борби, срещу 31 на нашите. Българите направиха и цели 34 грешки срещу 14 на съперника. Нашите имаха и слаб процент за стрелба от 2 точки - 42,8 при 62,9 успеваемост на турците.