Националният отбор кадети на България по баскетбол записа нова загуба на Европейското първенство в Румъния. Тимът ни срещна домакина и отстъпи със 70:76. Въпреки че водеха през по-голямата част от срещата, националите ни изиграха слаба последна четвърт и това доведе до поражението. В мача за 15/16 място България ще играе с Швейцария, а Румъния ще спори с Дания за 13-ата позиция. За националите ни най-резултатен с 16 точки беше Николай Вангелов. С 12 точки завърши Румен Василев, който добави и 5 борби. Денис Петков добави 11 плюс 5, а с 10 и 6 се отчете Андрей Иванов. За Румъния Мариус Чотлаус записа дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби. Емануел Кате се включи с 15 точки и 14 борби, а 13 вкара Каюс Ковриг./БЛИЦ