Кадетките спечелиха бронзово отличие на Балканската купа по баскетбол, която се провежда в Букурещ. На финала за третото място момичетата на Таня Гатева надиграха отново втория отбор на Румъния със 72-58, предава BGbasket.com. Карина Константинова и Гергана Иванова за пореден път бяха с основна заслуга за успеха на националките като отбелязаха общо 46 точки. Българките завършиха турнира с общо три победи и две загуби.

Мачът започна равностойно за двата отбора, но в края на първата част българките измъкнаха аванс от 6 точки. През втория период домакините от Румъния направиха обрат и поведоха в резултата, а на почивката националките имаха аванс само от две точки при 31-29. Последва много силна трета част, в която нашите момичета подобриха играта си в нападение и вкараха цели 28 точки срещу само 10 за съперника и на практика това се оказа решаващо за изхода на мача. Карина Константинова за пореден път блестеше със своите изяви и отбеляза 24 точки, открадна 8 топки и овладя 5 борби за победата на България. Втора по резултатност бе Гергана Иванова, която отбеляза 22 точки.