Бившият национал Калоян Иванов изгра първи минути за новия си отбор Трабзонспор в Турция. Пред собствена публика българинът и колегите му загубиха от един от претендентите за титлата Анадолу Ефес със 71:97 в мач от 17 кръг в първенството на южната ни съседка. 205-сантиметровото тежко крило записа 2 точки, 8 борби и 1 открадната топка за 17 минути на паркета. От неговите съотборници Андрия Стипанович бе най-резултатен с 20 точки. Мат Дженинг се отчете с 21 точки за тима на Душан Ивкович. Стратос Перпероглу остана с 11 точки. Трабзонспор се намира на осмо място във временното класиране с актив от 8 успеха и 9 поражения. На 7 февруари Иванов и компания гостуват на шампиона Фенербахче на легендата Желко Обрадович./БЛИЦ