Българинът Калоян Иванов и тимът му Кахасол (Севиля) победиха у дома украинския Будивелник с 67:49 в първа 1/4-финална среща от турнира Еврокъп над украинския Будивелник.

В самото начало Калоян и съотборниците му не знаеха къде се намират и губеха с 0:16. Все пак испанският тим се съвзе и взе преднина на почивката – 30:24.

След третата част преднината на Кахасол остана 6 точки – 43:37, а серия от 11:0 в последната част даде много сериозен аванс на испанците преди реванша на украинска земя след седмица.

Калоян Иванов играч 16 минути в мача, но не успя да отбележи нито една точка. Все пак той записа на сметката си 3 борби. Чеми Уртасун бе най-резултатен за победителите с 15 точки, а по 11 за гостите отбелязаха Били Кийс и Ламейн Уилсън.