Италианският Канту, който е съперник на българския шампион Лукойл Академик в квалификациите за груповата фаза на Евролигата, спечели първи трофей за сезон 2012/13, след като победи Монтепаски (Сиена) с 80:73 и грабна Суперкупата на Италия.

Алекс Тайс отбеляза 18 точки за победителите, а Манучар Маркуишвили и Джери Смит добавиха съответно по 15 и 14 точки.

Виктор Саникидзе бе най-полезен за шампиона на Италия и се отличи с „дабъл-дабъл” – 17 точки и 16 борби, а Боби Браун вкара 18 точки.

Баскетболистите на Монтепаски стартираха по-добре мача и бързо успяха да отворят преднина от 8-9 точки през първата четвърт, но до края на полувремето съперниците им от Канту се активизираха и стопиха изоставането си – 37:42.

След почивката устремът на Канту продължи, а триото Маркуишвили-Тайс-Смит нямаха спирка. Съперникът на нашия шампион се представи отлично и в двете фази на играта, като успя да изравни резултата, а в последствие и да поведе, за да се поздрави с крайния успех – 80:73, с което си гарантира и спечелването на Суперкупата на Апенините.