Капитанът на националния ни отбор по баскетбол Димитър Димитров направи трансфер и през сезон 2025/26 ще играе за Балкан. Клубът от Ботевград официално обяви новината на профила си във „Фейсбук“.

32-годишният център през миналия шампионат игра за испанския Паленсия. Димитров вече има предишен престой в Балкан. Той носи екипа в периода 2018-2024 г.

През кариерата си е бил част от Лукойл Академик, Римин, Левски, Аркадия Трайскирхен Лайънс и Академик Пловдив.