Лос Анджелис Клипърс победи Далас Маверикс със 116:111 и изравни резултата в серията на 2-2 победи.

"Ножиците" смазаха съперника през първата четвърт (39:16), а на почивката водеха със 17 точки.

Маверикс направил силна трета четвърт и стопи аванса на съперника до 4 точки, но нямаше сили за повече и загуби след равностойна последна част.

Джеймс Хардън и Пол Джордж бяха ключовите фигури за Клипърс. Хардън завърши с 33 точки при изключително ефективна стрелба от игра - 12 от 17 и 4 от 5 от тройката. Джордж също стреля над 50%, като голяма част от 33-те му точки дойдоха през първото полувреме.

За Далас звездата в този двубой бе Кайри Ървинг, който отбеляза 40 точки. Лука Дончич завърши с трипъл-дабъл, 29 точки, 10 борби и 10 асистенции, но не бе ефективен при стрелбата, след като завърши с 10 от 24.

Един от основните играчи на Клипърс, Кауай Ленард, пропусна срещата заради възпаление в коляното, като не се знае дали отново ще го видим в игра в тази серия.