Кевин Дюрант вкара 44 точки за победата на Оклахома Сити над Финикс със 137:134 след продължение. Дюрант пропусна последните шест мача заради контузия, а при завръщането си на игрището показа, че не загубил формата си. Той вкара 13 коша от 23 опита и бе безпогрешен от линията за фаул - 12 от 12. Дюрант добави и 10 борби и 7 асистенции.

Победа след продължение постигна и Сан Антонио - 95:93 срещу Ню Орлиънс. Ману Джинобили завърши с 26 точки за успеха на Спърс. Тим Дънкан добави 16 точки и 10 борби, с което записа своя "дабъл-дабъл" номер 814 и се изравни на петото място във вечната класация на НБА с Карл Малоун по този показател.

ЛеБрон Джеймс пропусна втори пореден мач на Кливланд и тимът му загуби от Милоуки с 80:98. Джеймс получи почивка заради контузия в коляното. Кевин Лав също не игра за Кливланд заради болки в гърба и отборът допусна четвърта загуба в последните пет мача. Брендън Найт бе най-резултатен за Милуоки с 26 точки.

Ню Йорк Никс записа девета поредна загуба след поражение със 78:99 от Лос Анджелис Клипърс. Джей Джей Редик се отличи с 20 точки, А Деандре Джордан добави 14 точки и 12 борби за Клипърс. Кармело Антъни единствени от Никс записа двуцифрен точков показател с 19 точки. Бостън прекъсна серия от четири поредни загуби след успех над Сакраменто със 106:84. Джаред Сълингер се отличи с 20 точки и 11 борби за Селтикс.