Джеймс Хардън завърши мача с трипъл-дабъл и 38 точки за победата на Хюстън над лидера в Източната конференция Кливланд със 117:112. Така той спечели персоналния дуел с Леброн Джеймс, а Кавалиърс инкасираха четвърта загуба в пет мача. Те имат баланс от 43/22, но съвсем близо до тях се приближи сензацията Вашингтон.

Рокетс, които са 2-и в Югозападната дивизия с 46/21, поведоха с 6 точки след точен изстрел на Нене, който преди това пресече пас на Джеймс. Патрик Бевърли вкара тройка и увеличи преднината на своите на 116:107 две минути преди края. Но Кайри Ървинг също беше точен от тройката, след което наниза и два наказателни удара, за да съкрати пасива на своите на четири точки. Но Хардън вкара един наказателен удар накрая, за да осигури победата на своите. За него това е 16-и трипъл-дaбъл през сезона и неговата 31-а среща с 30 отбелязани точки или повече.

Леброн Джеймс пък отбеляза 30 за своя тим.