Хасково 2012 е първият финалист в турнира за Купата на кмета на Димитровград, след като надви Берое в откриващия мач с резултат 65:56. Баскетболистките на Елена Станкова водиха през цялата среща и очаквано стигнаха до успеха, а в спора за трофея ще срещнат победителя от мача Дунав 8806 - Рилски спортист.

Преди срещата турнирът бе официално открит от кмета на Димитровград Иво Димов, президента на БФБ Георги Глушков и мениджъра на НБЛ Иван Ценов, информира bgbasket.

Хасковлийки поведоха още в началото на мача, като успяха бързо да натрупат аванс и след една част имаха сериозна преднина при 26:13.

Разликата в тяхна полза се запази до почивката, когато вече водеха с 35:20, а през второто полувреме те задържаха стабилния си аванс. В края на мача разликата падна под 10 точки, но Хасково 2012 нямаше проблеми да изведе мача до победа в своя полза.