Хасково 2012 се класира на втори пореден финал за Купата на България при жените. В драматичен мач срещу шампиона Дунав 8806 в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас, момичетата на треньора Елена Станкова бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха със 78:69. На финала Хасково 2012 ще се изправи срещу победителя от другия полуфинал - Нефтохимик - Монтана.

Хасково имаше аванс в резултата през цялото време. На моменти през първото полувреме преднината на тима достигаше 10 точки. След почивката баскетболистките на националния селекционер Георги Божков стопиха до 2 точки, но за повече не им стигнаха силите, пише BBall.com. Хасково устиска победата в решителната втора половина на срещата без лидера Анита Тейлане. Латвийката напусна рано-рано терена с 5 лични нарушения. Преди това двуметровата състезателка записа 10 точки и 9 борби.

Олга Дубровина записа 28 точки и страхотните 13 асистенции. Гардът издържа без смяна пълни 40 минути. Също с дабъл-дабъл напусна паркета и Анна Кирийенко - 25 точки и 11 борби. Украинката остана сама да се бори в подкошието след напускането за 5 фаула на Анита Тейлане, но не се пропука. Ралица Нанева добави 15 точки. За русенки Жаклин Златанова бе на ниво с 21 точки и 11 овладени борби, капитанът Зорница Костова се отличи със 17 точки и 8 борби, а 13 като резерва наниза завърналата се след контузия американка Кристина Сантяго./БЛИЦ