Хасково 2012 разби „Левски 2014“ с 91:36 като гост в мач от 9 кръг на женското първенство.

Хасковлийки натрупаха огромна преднина през първото полувреме и безпроблемно я запазиха до края, като през втората част треньорът на тима Елена Станкова пусна в игра резервите.

Лия Галдейра беше най-резултатна за победителките – 16 точки. Мея Тирера добави 15, а Нели Пашева – 13. Йоланда Коса вкара 10 точки за „сините“, а Гергана Иванова завърши с 8 точки.

Хасково 2012 е лидер в класирането с 8 победи и една загуба. „Левски 2014“ записа четвърто поредна поражение и е с баланс от два успеха и седем загуби.

В следващия кръг, последен за годината, лидерките посрещат шампиона Дунав 8806 на 22 декември, а ден по-рано „сините“ гостуват на Монтана 2003.