Хасково 2012 натрупа 13-а победа в дамската НБЛ след категоричното 74:48 като гост на Рилски спортист. Момичетата на Елена Станкова имат и 6 загуби, докато самоковки са с баланс 4-15 и са предпоследни във временното класиране. Гостите бяха по-добрият отбор през целия двубой. Интрига до полувремето обаче все пак имаше, а таблото сочеше 32:27 в полза на хасковлийки, пише Bball.com. Постепенно след подновяване на играта разликата набъбна на 20 точки за сребърните медалистки от купата на България, които допуснаха само 7 на съперника в рамките на 10 минути. В края на третата част Рилецо вече изоставаше с 34:52, докато Хасково дочака спокойно последната сирена.

Олга Дубровина поведе победителките с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 асистенции, към които добави 6 борби и 5 отнети топки. С двойни показатели завърши и Анита Тейлане, която изригна с 16 точки и впечатляващите 20 борби. Анна Кирийенко също отбеляза 16, заедно с 10 овладени отскочили топки, а Ралица Нанева остави в статистиката 11 точки. Теодора Динева наниза 19 точки за домакините.