Хасково 2012 сложи край на серията от 8 поредни победи на лидера в класирането на НБЛ-жени “Левски”. В мач от 20-ия кръг на първенството, игран в Хасково, баскетболистките на Елена Станкова победиха съперника със 75-71. Така до момента те имат 7 победи и 10 загуби, а „сините” са с 14-4. В следващия кръг Хасково 2012 гостува на Дунав 8806, а столичанки почиват.

“Левски” започна мача силно и водеше през цялата първа четвърт, като в края й направи преднината си двуцифрена, пише bgbasket.com. Тимът продължи да води през голяма част от втория период, но силна серия от 10-0 и общо 26-13 за Хасково през втората част даде на тима 3 точки преднина на почивката. След 10-2 в средата на третата десетка, домакините поведоха и с двуцифрена разлика, но в края й авансът на тима беше само 4 точки. Това беше и най-голямата разлика до края на срещата, а в последните 6 минути водачеството бе сменено 5-6 пъти, а при точка разлика и 5 секунди до края Калина Аксентиева подпечата успеха на тима си с много важна тройка.

Дабъл дабъл за победителките регистрира Уолтия Рол – 27 точки и 15 борби, 20 плюс 7 добави Лидия Върбанова, а с 12 точки, 8 завършващи паса и 7 борби се отчете Биджони Рийвс. За “Левски” 25 точки наниза Христина Иванова, а 23 добави Шарел Алън.