Хасково 2012 победи Нефтохимик 2010 с 89:70 в първи четвъртфинал от турнира за Купата на България. Реваншът е след седмица в Бургас. Баскетболистките на Елена Станкова имат преднина от 19 точки и имат огромен шанс да влязат в четворката. За да останат в борбата за медалите пък бургазлийки трябва да победят с над 19 точки в Бургас.

След равностойна първа четвърт и смени на водачеството, гостите имаха малка преднина от 3 точки и продължиха да водят до почивката. Авансът им обаче беше най-много 8 точки, а на почивката – 6. След серия от 9-3 в началото на второто полувреме хасковлийки обърнаха резултата и запазиха малка преднина до края на третия период за 59-54. Разликата се натрупа в края, като последната част премина изцяло под контрола на домакините. През последните 4 минути Хасково 2012 вкара 19 точки срещу 6 на съперника и бързо увеличи аванса си, пише BGbasket.com.

Над всички в мача бе Уолтия Рол, която властваше на терена. Тя вкара 41 точки, овладя 28 борби и добави цели 8 асистенции и 7 блока. Лидия Върбанова също изигра силен мач,завършвайки с 22 точки и 13 борби, а 12 плюс 8 асистенции и 6 борби записа Биджони Рийвс.