Женският баскетболен Хасково 2012 спечели бронзовите медали в първенството. Тимът спечели със 77-74 срещу Нефтохимик 2010 във втория мач от серията за третото място. Хасковлийки записаха втори успех, който дойде, след като наваксаха 20 точки изоставане. След стопяването на този пасив Хасково изравни на полувремето за 41:41. В третата част се стигна до нов срив в тима на Хасково - изоставане с 19 точки. Момичетата на Елена Станкова обаче се справиха и с този пасив, наваксаха го и спечелиха. Хасково игра и финал за Купата на България, който загуби, така че сезонът може да се счита като успешен - сребърен медал от Купата и бронзов от първенството.

Корин Адамс изигра много силен мач за победителките и завърши с 27 точки, 12 борби, 6 отнети топки и 4 асистенции. Биджони Рийвс добави 20 точки и 8 борби, Лидия Върбанова – 15 плюс 8, а Калина Аксентиева отбеляза 13 точки. За Нефтохимик 25 точки вкара Лорън Бел, 20 плюс 14 борби записа Секуина Томас, а 15 отбеляза Борислава Христова.

Дунав 8806 и Левски ще определят шампиона, като до момента серията е 1-1 победи.