Унгарският Солнок с Христо Николов в състава си намери място във финалната четворка на турнира Еврочалъндж, след като победи като гост Вентспилс с 82:78 в трети решителен четвъртфинален плейоф. Благодарение на успеха в Латвия унгарският тим спечели серията с 2-1 победи.

Минути преди края Солнок изоставаше със 63:65, но Христо Николов вкара 8 поредни точки и малко преди финалната сирена унгарският тим вече водеше с 6 точки. В крайна сметка Солнок спечели, а българинът завърши мача с 13 точки, докато съотборникът му Оби Тротър реализира 20.

Домакинът на Финалната четворка ще е ясен в петък, а полуфиналните двойки са Солнок - Бешикташ, и Елан Шалон - Триумф. В израелския Елан Шалон играе друг българин - Илиян Евтимов.