Хърватия победи Финландия с 88:63 във втората фаза на Евробаскет 2013. Финландците са приятната изненада на турнира, след като завършиха на второ място в предварителна група „D”, побеждавайки Турция, Швеция, Русия и Гърция. Хърватите обаче днес не оставиха никакви шансове на съперника.

Първата част приключи при 17:11 за хърватите. Втората четвърт донесе победата на Хърватия – 22:9. На полувремето тимът на Ясмин Репеша водеше с 39:20. Преднината на Хърватия продължи да расте и през третата част, когато на моменти доближаваше 30 точки. В крайна сметка след 30 минути в Любляна на таблото светеше 63:38. В последната част двубоят се доиграваше, а Хърватия спечели с 88:63.

Дамян Рудеж бе най-резултатен за победата на хърватите със 17 точки, Боян Богданович добави 15, а Роко Лени Укич и Анте Томич вкараха по 11. Шон Хъф вкара 10 за Финландия, а звездата на тима Петери Копонен се отчете с едва 5 точки./БЛИЦ