Баскетболният ЦСКА (Москва) загуби у дома със 75:81 от Фенербахче в мач от осмия кръг на втората групова фаза в Евролигата. Най-резултатен за "армейците" бе Нандо де Коло с 18 точки, а за гостите от Истанбул се отличиха Андрю Гудлок и Ян Весели с по 14 точки.

Дебют за ЦСКА след завръщането си от НБА направи Андрей Кириленко. 34-годишният руснак, който подписа във вторник с московчани, се появи на полето за малко повече от 5 минути и вкара 2 точки. Загубата свали ЦСКА от първото място в група F. Тимът отстъпи върха на гръцкия Олимпиакос, който надигра Уникаха Малага (Испания) със 77:72 в юбилейния си мач номер 500 в евротурнирите, пише БТА.

В група „Е” Барселона постигна трудна победа над АЛБА Берлин с 92:82 след продължение. Редовното време завърши 77:77, но в допълнителните минути Барса доминираше и стигна до победата, с което запази шансове за второто място в групата. Джъстин Долман вкара 17 точки, а Анте Томич добави 16 за Барселона. За АЛБА с 20 точки се отличи Алекс Ренфрое.