Лос Анджелис Клипърс направи очаквана крачка и победи Портланд с 93:77 у дома. “Ножиците” се борят за по-предно класиране в Западната конференция. Те ще успеят да получат домакинско предимство в първата фаза на плейофите, ако успеят да прескочат и последния си съперник – Сакрaменто. Клипърс имат шанс и за третото място в подреждането ако Денвър загуби последния си мач – срещу Финикс Сънс. Загуба в последния кръг от Кингс и победа на Мемфис над Юта накрая пък би означавало, че Клипърс ще играе първия си плейофен мач като гост на Мемфис.

Карон Бътлър бе най-полезен за успеха с 22 точки, Блейк Грифин добави 16, а ДеАндре Джордан – 10 точки. Въпреки стремежа си към победа щабът на Клипърс даде максимално почивка на звездите си, като Грифин игра 27 минути, а Крис Пол – само 25.

За Портланд Уил Бартън вкара 17 точки, а новобранецът Деймиън Лилалрд – 12.