Бостън Селтикс – КЛИВЛАНД КАВАЛИЪРС 79:87
(26:18, 17:21, 13:20, 23:28)
* Кливланд печели серията с 4:3

Кливланд Кавалиърс се класира за четвърта поредна година на финалите на НБА. Звездата на тима Леброн Джеймс направи изключително силен мач и завърши с 35 точки, 15 борби и девет асистенции.

Така той не само помогна на Кливланд да стане шампион на Източната Конференция за четвърти пореден път, но и да стане първият отбор, спечелил титлата на Изток в мач като гост. Самият Крал Леброн ще играе финал на НБА за осма поредна година.

Най-резултатен за Бостън в мача беше Джейсън Тейтъм, който се отличи с 24 точки и 7 борби. В спор за титлата на НБА Кливланд Кавалиърс ще се изправи срещу победителя от финала на Западната Конференция, където Хюстър Рокетс и Голдън Стейт Уориърс са 3:3 в серията, а седмият мач е тази нощ от 4:00 часа българско време.