Кливланд Кавалиърс се доближи на победа от участие на финал на Източната Конференция на НБА, след като се наложи над Атланта Хоукс със 121:108 и поведе с 3-0 в серията.

„Ястребите“ водеха с 63:55 на почивката, с 91:85 в началото на последната четвърт и със 103:99 осем минути преди края на мача. След това обаче Кливланд се развихри и стигна до трета победа в серията.

Чанинг Фрай наниза 27 точки (седем тройки) за успеха на „кавалерите“. Леброн Джеймс завърши с 24 точки и 13 борби, а Кевин Лав също направи дабъл дабъл – 21 точки и 15 борби. Кайри Ървинг вкара с 24 точки.

Ал Хорфърд се отличи с 24 точки за Хоукс. Четвъртият мач от серията е в неделя в Атланта, а „ястребите“ ще опитат да спечелят, за да не последват Детройт Пистънс, който отпадна от Кливланд след четири мача в първия кръг от плейофите.

Kласиране, резултати, програма и всичко за НБА - ТУК !!!