Леброн Джеймс избухна с 27 точки, а Кливланд изхвърли Бостън Селтикс след 4:0 успеха в четвъртфиналната серия на Изток. Кавалерите печелят серия за първи път от 2010 година, когато отстраниха Чикаго Булс. Тази нощ Кливланд преодоля контузия на Кевин Лав и дисквалификацията на Джей Ар Смит и спечели със 101:93, пише Bball.com.

"Кавалерите" натрупаха аванс от 57:36 на полувремето, въпреки че Леброн пропусна 8 от първите си 12 стрелби в мача. Лав се контузи и бе изведен до съблекалнята. Бостън върна интригатаq като надстреля съперника с 25:13 в третия период. Две минути преди края на предпоследната част дойде и дисквалификацията на Джей Ар Смит след фаул, който контузи Краудър. Селтикс станаха все по-агресивни и отбелязаха следващите 6 точки, докато Кливланд изпусна 16 от 20-те си опита. 44 секунди преди сирената обаче преднината на Кавс бе двуцифрена при 99:89.

Кайри Ървинг отбеляза 24 точки, а Аймън Шъмпърт се включи с 15. За "келтите" с 21 се отчетоха Айзея Томас и Джаред Сълинджър./БЛИЦ