Коби Брайънт изигра последното гостуване в славната си кариера. Легендата слага край на всичко след два дни, когато е последният му мач - у дома срещу Юта. Тази нощ "езерняците" гостуваха на Оклахома Сити Тъндър и паднаха със 79-112.

За домакините с 34 точки приключи Кевин Дюрант, а Ръсел Уестбрук направи трипъл-дабъл още до почивката. Гардът приключи мача с 13 точки, 14 асистенции и 10 борби.

Светлините на прожекторите обаче съвсем нормално бяха насочени към Коби Брайънт. Той отбеляза 13 точки през първата част и остана с този актив. Той бе сменен в третата част и не влезе до края въпреки скандиранията от феновете.

Коби изигра първото гостуване в кариерата си на 5 ноември 1996 срещу Ню Йорк Никс и вкара само 1 точка тогава. След това при гостувания той имаше 61 точки отново срещу Никс, 60 в Мемфис, 58 в Шарлът и 51 срещу Голдън Ттейт, Финикс, Денвър и Сакраменто. Общо той записа 19 575 точки извън Ел Ей, а три от петте му титли бяха спечелени в залата на съперника.