Коби Брайънт влезе в ролята си на лидер едва във втория мач след завръщането си. 36-годишният ветеран изведе Лейкърс до победата със 111:103 като гост на Денвър Нъгетс, записвайки 21-я “трипъл-дабъл” в професионалната си кариера. Петкратният шампион на НБА пропусна три от последните четири двубоя на тима си, получавайки почивка от треньорското ръководство. Брайънт завърши с 23 точки, 11 борби, 11 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър, но също така остана на крачка от куриозно постижение, защото направи и цели 9 грешки за 31 минути игрово време. Карлос Бузър вкара 19 точки и овладя 9 борби, Рони Прайс се отчете с 18 точки, а Уес Джонсън остана с 16 точки. За домакините Юсуф Нуркич и Тай Лоусън реализираха по 16 точки всеки, докато Нейт Робинсън реализира 13 и направи 6 асистенции и 2 чадъра. Коби Брайънт е вторият най-стар играч в НБА в момента, който постига “трипъл-дабъл” - на 36 години и 129 дни, като в класацията пред него е единствено Тим Дънкан, който го е правил на 38 години и 224 дни. Лейкърс имат 10 победи и 22 загуби, а Нъгетс са с баланс 13-19./БЛИЦ