Георги Митровски вкара победния кош за отбора Баскетболно детство 0,8 сек. преди края на двубоя с Ахил в поредния кръг на кадетите в зона Витоша за 70:69. Около стотина зрители в зала „Румен Пейчев” бяха свидетели на един изключително драматичен мач, в който воденият от Явор Аспарухов тим бе догонващ в резултата през всичките 40 минути, информира Viasport.bg. Баскетболно детство обаче успя да изтръгне победата в самия край, след като спечели заключителната четвърт с 23:13.

Трябва да се отбележи, че този отбор в по-голямата си част е съставът на БУБА, който преди няколко месеца спечели републиканската титла за родените след 01.01.1999 г.

Най-резултатен за победителите бе Владиян Аврамов с 16 точки, Ангел Димитров добави - 15 точки, а Иван Алипиев – 13, като той реализира 4 тройки.

Мартин Сечков с 26 точки бе над всички от Ахил, а и въобще от двата отбора. Д. Сталев добави 20 точки, а Г. Караганов завърши с 15.

В другия мач от тази група „Б” Академик (Сф) разби Академик МГУ с 83:34.

След мачовете от група „А” пък без загуба вървят Шампион 2006 и "Левски" преди директната им среща на 17 ноември в зала „Румен Пейчев”. „Сините” разбиха Славия с 89:41, а Шампион нямаше проблеми с ЦСКА (80:43).