Кадетките на България по баскетбол до 16 години спечелиха промоция за дивизия А. Това стана след драматичен успех над Латвия с 53:52, с кош в последната секунда на Мария Камбурова. Нашите се класираха за финала утре, в който ще срещнат победителя от другия полуфинал между Португалия и Литва. Без значение обаче какво ще направят на финала, то успехът с класиране за дивизия А вече е постигнат.

Латвийките започнаха по-добре и на полувремето водеха с 24:27. Нашите момичета се стегнаха и селд силна серия четвърт преди края вече бяха напред в резултат – 37:34. До края мача се завърза и кошът в последната минута на Камбурова донесе ценния успех на България.

Борислава Христова бе най-резултатна за победата с 24 точки, като хвана и 7 борби. Мария Камбурова пък се отчете с дабъл дабъл от 14 точки и 13 борби.