Една от приятните изненади на Евробаскет 2013 Латвия продължава с добрите си резултати. В “Стожице Арена” в Любляна момчетата на Айнарс Багатскинс се наложиха над Украйна с 85:51 в първи мач от втората фаза на турнира.

Латвийците стартираха с много желание и до края на първата част съумяха да стигнат до двуцифрена преднина - 24:11. Опитите за обрат на Украйна удариха на камък и до почивката Латвия поведе с 42:22.

След паузата възпитаниците на Айнарс Багатскинс довършиха съперника още до края на третия период, след като вкараха 23 срещу само 10 точки за съперника. До финалната сирена Латвия задържа аванса си и се поздрави с победа с 85:51.

За Латвия Кристапс Яниченокс отново се представи на ниво и записа 14 точки и 3 борби. Рихард Куксикс добави 13 точки и 2 борби. Мартинс Мейерс завърши с дабъл-дабъл – 11 точки и 10 борби.

За Украйна единствено Серхий Гладир бе на ниво и остави срещу името си 12 точки и 4 борби.