Кливланд имаше сериозни неприятности срещу Милуоки, но Леброн Джеймс изведе Кавс до победата със 108:90. Така "кавалерите" започнаха в добро настроение тридневното си турне от гостувания в НБА. Момчетата на Дейвид Блат са на второ място на Изток с актив от 46 успеха и 26 загуби, веднага след лидера Атланта (53-17).

Кливланд изоставаше с 9 точки на полувремето и с 11 след края на третия период на двубоя, а играчите от Милуоки предвкусваха първа победа след пет поредни поражения. Последната дума обаче имаше Леброн Джеймс. Той записа 28 точки, а Джей Ар Смит отвърна с още 23 за Кливланд. Леброн постави началото на серия от 26-5 в заключителните минути със свирепа забивка, а Смит допълнително наля масло в огъня с три поредни тройки. Шест минути преди сирената на таблото вече светеше 93:78 в полза на гостите от щата Охайо. Гръцката сензация в Лигата отвъд океана Янис Адетокубо остана с 15 точки и 9 борби за Милуоки.