Денвър Нъгетс победи Лос Анджелис Лейкърс със 119:108 като гост и поведе с 3:0 във финалната серия на Западната Конференция на НБА. Така „златните буци“ са само на една победа от класиране на големия финал за шампионската титла.

Никой отбор в историята на НБА не е правил обрат от 0:3, за да спечели серия, а това означава, че „езерняците“ и Леброн Джеймс са само на крачка от провал в опита да постигнат голямата си цел. Както е известно, в полуфиналната си серия на Запад Лос Анджелис Лейкърс детронира шампиона Голдън Стейт Уориърс.

Джамал Мъри блесна с 37 точки за успеха на Денвър, като 30 от тях наниза през първото полувреме. Най-полезният играч за редовния сезон Никола Йокич добави 24 точки. Антъни Дейвис се отличи с 28 точки и 18 борби за Лейкърс. Леброн Джеймс добави 23 точки и 12 асистенции, а Остин Рийвс завърши с 23 точки.

Четвъртият мач от серията между "езерняците" и "златните буци" ще се играе в Лос Анджелис на 23 май (вторник) от 3:30 рано сутринта българско време.