Кливланд победи Торонто със 105:101 в дербито на Източната конференция на НБА, като Леброн Джеймс вкара 35 точки за победителите, включително и тройка 48 секунди преди края. Така Кавалиърс записаха осма поредна победа през сезона и общо 13-а през сезона от 20 мача, което ги класира на 1-о място в Централната дивизия.

Торонто въпреки поражението си остана начело в цялата Източна конференция с 16/6.

Джеймс вкара за 102:99 въпросната тройка и се изравни с Марк Прайс на върха в тази класация - по 802 тройки. Иначе лидерът на домакините реализира 10 точки в четвъртата част, след като отборът му изоставаше с 10 точки в началото на частта.

Дион Уотърс вкара 18 точки, а Кевин Лав добави 17. За гостите от Торонто Йонас Валачюнас и Терънс Рос вкараха по 18, Кайл Лоури добави 16, но пък само един кош в последната част. Гостите държаха мача в свои ръце преди почивката, когато водеха с 63:55 и имаха успеваемост при стрелбата 14 от 21 за началната част. Мемфис се наложи над Далас със 114:105, като Марк Гасол вкара 30 точки, а Майк Конли добави 22.