КЛИВЛАНД КАВАЛИЪРС – Торонто Раптърс 125:103
(34:22, 28:26, 37:25, 26:30)
В серията: Кливланд води с 2:0
* Леброн Джеймс блесна с 39 точки за успеха, с който Кливланд удвои аванса си в полуфиналната серия на Източната Конференция на НБА. Кайри Ървинг добави 22 точки и 11 асистенции, а Чанинг Фрай наниза 18. Звездата на Торонто Демар Дероузън завърши само с пет точки. Най-резултатен за Раптърс беше Йонас Валачюнас – 23 точки. Кори Джоузеф вкара 22, а Кайл Лаури завърши с 20, но прекара последната четвърт в съблекалнята, след като през третата част получи контузия на левия глезен. Серията се мести в Торонто, а третият мач ще се играе в събота от 2:00 часа рано сутринта българско време.

САН АНТОНИО СПЪРС – Хюстън Рокетс 121:96
(33:30, 32:25, 23:28, 33:13)
В серията: 1:1
* Кауай Ленърд се отличи с 34 точки, 8 асистенции и 7 борби, а Сан Антонио победи Хюстън и изравни резултата в полуфиналната серия на Западната Конференция. Тони Паркър завърши с 18 точки и четири асистенции, но 3:17 минути преди края на третата четвърт получи контузия на левия крак и не игра до края на мача. Играчите на „шпорите“ ограничиха звездата на Хюстън само до 13 точки. Раян Андерсън беше най-резултатен за „ракетите“ - 18 точки и 8 борби. Следващите две срещи са в Хюстън, а третият мач от серията ще се проведе в събота от 4:30 часа сутринта наше време.