Една от големите звезди на баскетбола Леброн Джеймс постави рекорд за най-много изиграни минути в НБА. Крал Леброн беше на терена 29:32 минути при загубата на Лос Анджелис Лейкърс с 94:138 като гост на Филаделфия 76-ърс.

По този начин лидерът на „езерняците“ вече има 66 298 минути в НАБ, с което изпревари с една минута легендарния център на Лейкърс Карим Абдул Джабар.

Това е втори рекорд на Абдул Джабар, който Джеймс подобрява. Преди няколко дни Леброн стана първият играч в НБА, преминал границата от 39 000 точки.

Леброн Джеймс беше най-резултатен за тима си поражението във Филаделфия. Той приключи мача с 18 точки и пет асистенции. Антъни Дейвис завърши с дабъл-дабъл – 17 точки и 11 борби.

Джоел Ембийд блесна с трипъл-дабъл за 76-ърс с 30 точки, 11 борби и 11 асистенции. Тайрис Макси наниза 31 точки. Маркъс Морис добави 16 точки.