Леброн Джеймс отбеляза 36 точки, а Кливлънд прекъсна серията си от шест поредни загуби, след като победи със 109:102 точки Лос Анджелис Лейкърс в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. За "езерняците" Кобе Брайънт записа 19 точки и рекордните за кариерата си 17 асистенции. Кайри Ървинг добави 22 точки за Кливлънд.

Брайънт вкара 1:54 минута преди сирената и два наказателни удара 43 секунди преди края, намалявайки аванса на Кливлънд на 103:99 точки. Леброн Джеймс обаче реализира кош, а след това Брайънт пропусна със сирената. Джордън Хил вкара 20 точки за тима на Лейкърс, който губи за девети път в последните си 12 мача.

Хюстън се наложи над гостуващия Оклахома Сити със 112:101 точки. За наставника на "ракетите" Кевин Макхейл пък това беше победа номер 200. Домакините решиха всичко още в първата част, която спечелиха с 40:18 точки. Джеймс Хардън отбеляза 15 от своите общо 31 точки в първата част. Той добави още 10 асистенции и 9 борби. Тревър Ариза вкара 17 точки за Хюстън. Кевин Дюрант се отличи с 24 точки и 10 борби за Оклахома Сити, а Ръсел Уестбрук завърши с 16 точки, 8 борби и 8 асистенции.