Шампионът Лукойл Академик записа очакван и лесен успех срещу предпоследния в класирането на Националната баскетболна лига - Берое. "Студентите" нямаха никакви проблеми срещу гостите от Стара Загора и заслужено се поздравиха с 12-ата си победа от началото на първенството, стигайки до убедителното 106:50.

Любопитен факт е, че петте точки, които Лукойл Академик получи в четвъртата четвърт бяха в първата минута и половина от нея. В останалите осем минути и половина "студентите" не допуснаха нито точка, правейки серия от 28:0.

Киърън Ачара стана най-резултатен за Лукойл със 17 точки. Аландо Тъкър вкара 16 при завръщането си след травма, а Александър Янев завърши с 14 точки. За гостите с 19 точки и 10 борби приключи Брандън Баудри.

За "студентите" това е седма поредна победа и вече с баланс от 12 успеха и 1 поражение шампионите продължават да водят в класирането. Следващата седмица е дербито с Балкан - на 1 февруари в Ботевград.