Дамите на “Левски” победиха Берое с 84:80 точки в дербито на кръга в баскетболното ни първенство. Домакините водеха през целия мач, но двубоят се реши в последната минута. Водените от треньора Георги Младенов състезателки на Берое намалиха преднината на „сините” още в третата част, а 4 минути и половина преди финалната сирена успяха да изравнят при 70:70 точки. Баскетболистките на “Левски” обаче бяха по-убедителни в завършващите моменти и стигнаха до 12-ата си победа в Националната лига при дамите.

Диана Найденова вкара 11 точки и подаде 8 асистенции, Петя Джамбазка реализира 19, а Радостина Димитрова отбеляза 12. С 18 точки се отчете Радослава Бъчварова за “Левски”.

Хуанита Уорд бе най-резултатна за Берое с 26 точки, 14 борби и 6 асистенции. Емъри пък завърши с 11 точки и 8 борби./БЛИЦ