Баскетболният “Левски” победи Фени Индустри с 84:79 в последен мач от турнира “50 години зала Универсиада”. “Сините” се наложиха над шампиона в Балканската лига за миналия сезон след много обрати и емоции до последната секунда. С победа и загуба в актива си “Левски” завършва на второ място в турнира. Панатинайкос е на първа позиция с две победи.

Васил Евтимов изигра поредния си страхотен мач за “Левски” и записа дабъл-дабъл - 20 точки и 19 борби. Димитър Ангелов му партнира добре със 17 точки и 7 борби, а по 12 точки вкараха Маркъс Хол (6 борби, 6 асистенции) и Павел Иванов.

За Фени най-резултатен с 18 точки бе Джарид Фрай. Дарко Соколов се включи със 17, с по 12 се отчетоха Марко Симоновски и Горан Самарджиев.

Гостите от Фени започнаха силно и бързо се откъснаха напред за 13:6. “Сините” веднага отвърнаха и изравниха резултата със серия от 7:0. След равностойни минути до края на първата част “Левски” водеше с 20:18. Последва равенство 24:24, “Левски” поведе с 5 точки, но серия от 10:1 изведе Фени напред при 37:33. На почивката македонците водеха с 3 точки – 40:37.

След паузата домакините успяха да поведат с 8 точки за 56-48. Съвсем скоро разликата стана двуцифрена при 59:49. За по-малко от 2 минути гостите намалиха разликата на 3 точки след серия от 9:2 за 61:58 в полза на “сините” след третата част.

Още в началото на последната част “Левски” вкара 8 точки за 69:58. В последните 90 секунди гостите от Фени намалиха за 76:77. В крайна сметка обаче “сините” не допуснаха обрат и спечелиха с 84:79./БЛИЦ