Левски надделя над Академик Пловдив с 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19) като домакин в София в мач от 28-я (втора шестица) кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата бе трета поредна и общо 11-ата за „сините“, помагайки им в битката за класиране в топ 8 и участие в плейофите на шампионата. Отборът, воден от старши треньора Димитър Ангелов, се изкачи на седмо място във временното класиране, докато след два поредни успеха Академик допусна 18-а загуба за сезона и заема десета позиция.

Домакините направиха по-добра първа четвърт и водеха с 18:14 след 10 минути игра. Пловдивчани успяха да осъществят обрат в първите минути на втората част и дръпнаха с 5 точки при 29:24 след тройка на Ренел Къмингс, но баскетболистите на Левски си върнаха инициативата и взеха аванс от 37:34 на почивката.

„Сините“ задържаха водачеството през по-голямата част от третия период, но в края му гостите обърнаха за кратко и преди заключителните 10 минути резултатът бе равен – 54:54. Тимът на Академик обаче нямаше отговор на по-ефективната игра на Левски в четвъртата част и домакините натрупаха по-солидна преднина от 14 точки, която им осигури победата.

Златин Георгиев бе най-резултатен за „сините“ с 20 точки, 6 борби и 3 асистенции. Лъчезар Димитров добави 16 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Димитър Маринчешки завърши с 14 точки и 5 борби.

За състава от Пловдив Ренел Къмингс реализира 22 точки и 4 асистенции, а с 13 точки и 5 асистенции се отчете Кръстомир Михов. Мартин Маринов не бе в групата на Академик за мача.

В следващия кръг, на 10 април, Левски ще гостува на Берое в Стара Загора, а за Академик Пловдив предстои гостуване в Шумен.