Левски Лукойл ще спори за титлата в Балканската лига, след като в първи полуфинал от Финалната четворка елиминра македонците от КК Блокотехна (Гевгелия). Столичани надделяха трудно над днешния си съперник с 85:81. Утре в “Арена Самоков” те ще срещнат Рилски спортист или косоварите от Башкими, които ще мерят сили във втория полуфинален мач по-късно днес.

Блокотехна изигра много силно първа част, в която успя да се откъсне напред с 11 точки - 16:27, но през втората четвърт българите успяха да стопят разликата и на полувремето двата отбора бяха разделени само от точка - 39:40.

След 30 минути те отново водеха Блокотехна имаше аванс от 4 точки - 54:58.

В последната четвърт Левски Лукойл успя да изравни и дори да дръпне с 6 точки. 20 секунди преди края те стопиха разликата до 2 точки, но Аврамов затвори мача с два наказателни удара за финалното 85:81.

Божидар Аврамов бе над всички в срещата и завърши с 26 точки за победата на Левски Лукойл. Станимир Маринов вкара 19, а Павлин Иванов и Веселин Веселинов добавиха по 9.