Носителят на Купата на България по баскетбол за мъже Левски Лукойл ще защитава трофея си на финала. Тимът на Тити Папазов елиминира миналогодишния финалист Берое след успех  с 81:62. Във финалната среща "сините" ще срещнат Балкан (Ботевград) или Рилски спортист (Самоков).

Левски Лукойл бързо поведе в резултата и не позволи да се стига до обрат или да бъде застрашена победата. "Сините" имаха аванс след първата четвърт от 11 точки, а до полувремето преднината вече бе 19 точки.

През вторите две четвърти баскетболистите на Тити Папазов отново разчитаха на надмощието си под коша, което беше осезаемо и увеличиха преднината си.

Старозагорци свалиха до 15 точки след подновяването на играта в последната четвърт, но множество грешки в атака за тях и успешни нападения на Левски Лукойл върнаха преднината на домакините и победата дойде спокойно и заслужено - 81:62.

Брендън Йънг, който влезе като резерва, вкара най-много за победителите - 14 точки. Чавдар Костов добави 13, а Данило Тасич и Христо Захариев останаха с по 11 всеки.

Павлин Иванов с 15 бе най-резултатен в двубоя, както и за Берое.