Баскетболистите на Левски победиха гостуващия Рилски спортист с 90:69 (26:17; 21:21; 17:13;26:18) в първия им мач от полуфиналната серия в НБЛ.

Домакините имаха инициативата от самото начало и след първата четвърт водеха с 26:17. През втората част разликата се увеличи до 15 точки, но гостите я намалиха до 5 точки, а на на почивката тя бе 9 точки. В началото на третата четвърт "сините" си върнаха двуцифрения аванс с две бързи тройки на Неманя Милошевич и я задържаха до началото на последната четвърт, в която стигнаха и до най-големия си аванс от 19 точки след две поредни тройки на Павлин Иванов.

Кийт Клентън беше най-резултатен за победителите със 17 точки, Павлин Иванов и Неманя Милошевич добавиха съответно по 16 и 13 точки, а Станимир Маринов и Христо Николов завършиха съответно с по 12 и 11 точки.

Дерек Райт вкара 15 точки за самоковци, а Златин Георгиев и Йордан Бозов приключиха съответно с по 14 и 10 точки.

Вторият двубой от серията е в сряда от 16:30 часа пак в зала "Универсиада".