Победната серия на Левски Лукойл от началото на сезона в НБЛ продължава и вече се простира в четири поредни мача. “Сините” взеха своето и при гостуването си на Спартак (Плевен), побеждавайки със 109:75 в зала “Балканстрой”. Това бе най-резултатната среща на столичани, които остават начело на класирането с четири победи в четири двубоя. Загубата пък бе втора поредна за домакините, чийто баланс вече е 2-2.

Петима баскетболисти на Левски Лукойл завършиха с двуцифрен точков актив, като №1 по този показател бе Христо Захариев с 22 точки за 27 минути. Куон Чийтъм влезе добре в ролята на резерва с 22 точки за 21 минути, докато Чавдар Костов вкара 15, а Йордан Минчев и Райън Райт добавиха по 11 точки всеки. Тити Папазов завъртя целия си състав, като никой не игра повече от 25-26 минути.

Гостите бяха убедителни от самото начало, печелейки първата част с 35:19, а вторите 10 минути също бяха резултатни, за да се стигне до 60:43 на почивката. Левски Лукойл вдигна оборотите след подновяването на играта и реализира почти два пъти повече от Спартак в тези 10 минути, увеличавайки преднината си до 88:58 преди последната част, в която бяха добавени още четири точки към разликата за финалния резултат от 109:75.

Димитър Маринчешки игра пълни 40 минути без смяна и бе най-добър за Спартак с 23 точки и 11 борби, докато Мартин Маринов и Константин Коев добавиха съответно 12 и 11 точки.